
| Parameter | Value |
|---|---|
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Frequency | 100 kHz |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Access Time | 3.5 µs |
| RoHS | Compliant |
| Max Supply Current | 2 mA |
| Interface | I²C |
| Memory Size | 4 kb |
| Min Supply Voltage | 2.5 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Packaging | Reel |
| Data Reservation | 100 Years |
Stock: 2324
Distributors
pcbx
Unit Price$0.40694
Ext.Price$0.40694
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.40694 | $0.40694 |
| 10 | $0.37959 | $3.79590 |
| 25 | $0.37019 | $9.25475 |
| 50 | $0.36163 | $18.08150 |
| 100 | $0.35394 | $35.39400 |
| 300 | $0.34441 | $103.32300 |
| 500 | $0.33513 | $167.56500 |
| 1000 | $0.32830 | $328.30000 |
| 3000 | $0.27357 | $820.71000 |
